Ginkofar forte  60 tabl

Ginkofar forte 60 tabl

Pozostałe produkty producenta: 
Biofarm

29,95 zł brutto

Ocena produktu / dodaj ocenę: 
Ocena: 3.3/5

Lek Ginkofar Forte zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Zawarty w nim zespół substancji czynnych zwiększa tolerancję tkankową, zwłaszcza mózgu na niedotlenienie. Lek hamuje uwarunkowaną wiekowo redukcję receptorów cholinergicznych i adrenergicznych α2, poprawia zdolność uczenia się i zapamiętywania. Znosi skurcz naczyń, zmniejsza lepkość krwi i agregację krwinek, dzięki czemu następuje zwiększenie mikrokrążenia tkankowego krwi. Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego neutralizuje wolne rodniki oraz działa neuroprotekcyjnie.

Wskazania

Lek Ginkofar Forte stosuje się w zaburzeniach:

krążenia mózgowego z następującymi objawami: utrudniona koncentracja myślowa, zaburzenia pamięci, zawroty i bóle głowy, szum w uszach, osłabienie słuchu i wzroku,

krążenia obwodowego, któremu towarzyszą zaburzenia w ukrwieniu kończyn dolnych - uczucie zimna i bólu w stopach.

Skład

Substancją czynną leku jest 80 mg suchego ekstraktu z liści miłorzębu japońskiego Ginkgo biloba L. (35-67:1), standaryzowanego na zawartość od 22% do 27% ginkgoflawonoglikozydów i od 5% do 7% laktonów terpenowych w tym 2,8% do 3,4% ginkgolidów A, B, i C, oraz 2,6% do 3,2% bilobalidu i nie więcej niż 5 ppm kwasów ginkgolowych; ekstrahent: aceton 60% m/m.

Inne składniki leku to celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, powidon, krospowidon, magnezu stearynian, bezwodna krzemionka koloidalna, alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, makrogol 4000, talk, tlenek żelaza żółty.

Dawkowanie

W zaburzeniach krążenia mózgowego: stosuje się 2 do 3 razy na dobę po 1 tabletce.

W zaburzeniach krążenia obwodowego: stosuje się 2 razy na dobę po 1 tabletce.

Terapia zasadnicza powinna trwać 8 - 12 tygodni. Pierwsze objawy poprawy występują zwykle po około 4 tygodniach leczenia. Po kuracji zasadniczej, wskazane jest dalsze przyjmowanie leku 1 do 2 razy dziennie po 1 tabletce.

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.